سبد خرید
0
جمع کل
تکمیل سفارش
بستن

ورق طلا چیست؟

فهرست مقاله

ورق طلاها بر دو نمونه اصلی و عمده هستند.

نوع اول ورق طلاهای عیاردار با جنسی از طلای خالص، که بسته به نوع کاربرد و مصرف، دارای ابعاد و عیارهای گوناگون و ضخامت متفاوت هستند.

این نوع ورق طلاها، معمولا در پروژه های فرهنگی و هنری و یا حتی ساختمانی استفاده می شود؛ و از آنجایی که طرفداران خاص خود را نیز داراست گاها حتی در ساختمان های لاکچری شخصی و مسکونی نیز قابل استفاده قرار می گیرد.

اما استفاده ی این نوع ورق طلاها در پروژه های هنری در کنار هنرهای تذهیب  و حتی مینیاتور و نقاشی به صورت تزیینی نیز استفاده های بالایی دارد.

این نوع ورق طلا مصارف تزیینی، آرایشی، غذایی و خوراکی نیز دارد.

به صورتی که در مراسمات به صورت تزیینی و آرایشی برای انواع دسرها و نوشیدنی ها و حتی کیک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

و نوع دوم ورق طلاهایی هستند با متریالی از پایه فلز.

این نوع ورق طلاها، در حقیقت، نه تنها جنسشان از طلا نبوده بلکه تنها به خاطر براقیت و داشتن رنگی چون طلا به این نام معروف گشته اند، از آنجایی که ضخامت آنها در حد میکرون است در هنرهای ظریف که نیازمند رنگ و زیبایی اند قابل استفاده هستند.

از آنجایی که از لحاظ قیمت نیز به صرفه و کاملا مقرون به صرفه می باشند، در صنایع مختلف نیز می توان به جای رنگ های طلایی و یا گاها آب طلا از آنها بهره گرفت.

این نوع ورق ها با ابعاد متنوعی چون 8×8 ، 12×12 ، 16×16 و یا حتی 20×20 سانتی متر در دسترس هستند.

مزیت هــای  ورق طــلا :

شاید استفاده از ورق طلا به نسبت رنگ طلایی دارای هزینه ای بالاتر و سرعت عمل در اجرای آن کمتر باشد؛ اما استفاده از ورق طلا دارای مزیت هایی نیز هست، من جمله:

با استفاده از ورق طلا می توان به نمایی بسیار زیبا و چشم نواز، اما در عین حال لوکس و البته ساده رسید.

ورق طلا در قیاس با رنگ طلایی، پایداری بالاتری دارد و ماندگاری او بیشتر است، چراکه دارای پوششی قوی تر می باشد.

رنگ طلایی حتما باید در جایی خودنمایی کامل کند که نور زیاد باشد، اما از آنجایی که ورق طلا خود به خود براق است و دارای درخشندگی بالایی ست حتی در نور کم نیز درخشش خود را داراست و چشم نواز است.

از دیگر حسن های ورق طلا نسبت به رنگ طلایی می توان گفت: از آنجایی که ورق طلاها دارای کدهای رنگی مشخصی هستند، ترمیم اثر را ساده و راحت کرده و هرگاه نیازی به ترمیم بود میتوان به سادگی کدرنگی مورد نظر را انتخاب کرده و همان قسمت آسیب دیده را ترمیم کرد.

هنگام اجرا و پیاده ساختن ورق طلا هیچ بوی نامطبوعی حادث نمیشود و محیط اطراف دچار کثیفی و بی نظمی نمیگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برند های ما